Je několik druhů tenisových raket, jak si ale vybrat tu správnou tenisovou raketu? Při správném výběru tenisové rakety je potřeba si především upřímně přiznat úroveň vlastní tenisové výkonnosti. Od toho se následně odvíjí správná velikost aktivní úderové plochy, velikost hlavy, hmotnost, vyvážení a další parametry rakety. Tenisové rakety tedy vybíráme dle toho zda jsme začátečníci, pokročilí či profesionálové. Tenisové rakety určené začátečníkům jsou vhodné lehké rakety, protože neunaví.

 

Hráč se tak díky tomu vyhne zdravotním problémům, nepřetíží si zápěstí nebo tenisový loket, které způsobují otřesy a vibrace při dopadu tenisového míčku do výpletu. Hlava rakety by měla být větší. Hráč si zvýší šanci na odpálení míčku. Raketa hráči odpustí více chyb. Co se týče vyvážení tenisové rakety pro začátečníky, tak ta je vyvážená do rukojeti. Je to způsobené nižší hmotností rakety. Většinou raketu pro začátečníky seženeme od 1000 do 3000 Kč. Pokročilí jedinci se věnuje se tenisu pravidelně po delší dobu.

 

Mají celkem rychlé reakce a dobrou fyzickou kondici, takže dokáže poměrně razantně hrát údery. Pokročilý hráč by měl mít oproti začátečníkovi trochu těžší raketu. Ta díky tomu bude dobře tlumit vibrace, je více stabilní a údernější. Hlava tenisové rakety by měla být menší než u začátečníka. Vyvážení u pokročilého hráče se doporučujeme na střed či lehce do hlavy. Cena tenisové rakety určena pokročilému hráči se pohybuje od 2000 do 6000 Kč. Důležitou součástí tenisových raket jsou také tenisové míče. Tenisové míče se dělí na tlakované a beztlaké. Tlakované míče jsou plněné vzduchem, jsou pružnější, jejich tvrdost však čas em klesá, dokonce při vynikajícím světovém zápasech se tyto druhy tenisových míčů vyměňují již po pár setech.