Zatímco v minulosti byly vidět dětští lyžaři na svahu ve věku školním, ne-li už dorosteneckém, dnes není výjimkou dítě ještě v batolecím věku za pomoci rodičů klouzající se na lyžích pod svahem. Určitě si většina z vás vzpomene na plastové červené, nebo žluté dětské lyže s medvídky, nebo kačenkou které se upevňovaly dvěma koženými řemínky přímo na jakoukoliv zimní botu.

 

Taková vzpomínka na tyto dětské lyže ve vás určitě vyvolá pobavený úsměv na tváři. V současné době je nabídka pro sjezdové lyže na našem trhu bohatá, takže to svádí rodiče ke koupi, někdy i bez rozmyslu. Pokud už má dítě své začátky na svahu za sebou, první lyžařskou výbavu jste pořídili tzv. z druhé ruky a z dítěte se stal milovník lyžování, je čas poohlédnout se po nové výbavě a zakoupit ty správné dětské lyže. Dnes už naštěstí nemusíte složitě shánět vybavení na lyže pro nejmenší. Troufám si říci, že nabídka někdy převyšuje poptávku a vy máte z čeho vybírat viz například e-shop snowboard-lyze-shop.cz. Co se týká nákladů, nejsou dětské lyže a ostatní výbava malou investicí. Nevyplatí se zde šetřit, s tím, že dítěti koupíte trošku větší lyže, nebo boty se slovy „do toho doroste a vydrží to déle.“ Kolo taky přece kupujete tak, aby se na něm dítěti jezdilo pohodlně a hlavně pro něj bylo bezpečné. To platí i o dětských lyžích.

Dítěti musí bota a lyže dokonale sedět, jinak hrozí nebezpečí úrazu, nebo dítě nebude mít z lyžování takový požitek, protože bude ve vybavení „plavat“. V každém případě by lyže, a především dětské lyže, měly být lehce ovladatelné, v dnešní době jsou to stále oblíbenější lyže carvingové. Co se týká délky, měly by být dětské lyže co nejkratší.