Jste novopečená maminka? Chybí vám po porodu sportovní vyžití? Slyšela jste někdy o strolleringu? Název strollering vychází z anglického výrazu stroller, což v překladu znamená kočárek. Strollering je cvičení pro maminky s jejich ratolestmi v kočárku. Zdá se vám to zajímavé? Vyzkoušejte to!

Strollering je soubor outdoorových aktivit pro maminky s dětmi. Každodenní procházky s kočárkem nejsou zvlášť ve větších městech zdaleka tak naplňující, jak se obecně traduje. Proto vznikl strollering, který umožňuje maminkám být se svými potomky venku a zároveň se odreagovat, zacvičit si, vyvětrat se.

O jaké cvičení se jedná? Jednou z možností je sportovní chůze s kočárkem. Často se při cvičení nevěnuje dostatečná pozornost správné technice dýchání. Po celou dobu strolleringu se uplatňuje dýchání vycházející z Pilatesovy metody se zpevněným středem těla, takže přirozeně při chůzi posilujete i břicho. Ani na často ochablé paže rozhodně nezapomínáme. Zaručeně je budete druhý den cítit.

Chcete zkusit bruslení s kočárkem? Není nic jednoduššího, v rámci strolleringu se můžete naučit či zdokonalit ve správné technice jízdy na in-line bruslích a využít čas procházek s kočárkem aktivněji. S kočárkem si můžete dokonce i zatančit nebo zaběhat. Dance strollering i strollering běh blahodárně působí na kardiovaskulární soustavu, pomáhají zvětšovat kapacitu plic a snižují cholesterol.

Vaše dítě si tak bude již od malička upevňovat zdravé návyky a lásku k pohybu, budete mu tak vštěpovat, že je normální se hýbat. Strollering, to je mateřská v pohybu!