České republice zaměstnavatelé už před lety přistoupili na zvyšování platu lidem, kteří hovoří cizím jazykem, s příchodem zahraničních firem a investorů na český trh se to stalo téměř pravidlem. Zaměstnanec vybavený jazykovými schopnostmi pro zaměstnavatele představuje potenciál k dalšímu uplatnění s možností rozvoje nebo přesahu do mateřské firmy za hranicemi České republiky. Z tohoto důvodu mnoho zaměstnavatelů přispívá na rozvoj jazykových schopností svých podřízených, často v podobě kurzů pořádaných na pracovišti v pracovní době nebo mimo ni.


I pokud nemáte zaměstnavatele, který by vám zaplatil kurzy angličtiny, investujte do svého vzdělání. Kvalitní angličtina vám otevře dveře nejen k vyššímu platovému ohodnocení, ale také k možnosti většího kariérního postupu. Třebaže nezbytná investice na zaplacení kurzů nebo certifikovaných zkoušek není zanedbatelná, vyšší plat nebo šance na povýšení (a tudíž získání vyššího platu) vám tuto investici brzy vrátí. Navíc pracovník, který je ochotný a schopný se dále vzdělávat spolu s vyšším sebevědomím v podobě zvládnutí cizího jazyka představuje pro zaměstnavatele osobu, o kterou by neradi přišli.


Zapojení se do výuky angličtiny je proto jednou z cest, jak začít uskutečňovat váš sen o úspěšné kariéře a dobrém platu. Jakmile začnete své studium angličtiny vnímat jako investici do sebe, motivace začít chodit do nabízených kurzů nebo vybrat si jiný typ výuky vám rozhodně nebude chybět.