Řetězy válečkové

Řetězy Olomouc vám nabízejí řetězy válečkové, což je strojní prvek pro přenášení tahu vytvořený pohyblivým spojením jednotlivých, obvykle ocelových článků různého tvaru. Nejběžnější je článkový ř. s oválnými dlouhými svařenými články používaný k zavěšování břemen, kalibrovaný článkový řetěz používaný např. jako zdvihací u kladkostrojů. Kloubový ř. (Gallův, pouzdrový, válečkový) je vytvořen čepy upevněnými v postranních lamelách. Používá se jako zdvihací ř. pro velké zatížení a pro přenos síly u řetězových převodů a pohonů (ř. hnací).

Řetězová kola

Řetězová kola tvoří spojení mezi hřídeli a řetězy. Poroto je třeba zajistit nejen spolehlivé spojení hřídele s nábojem s hřídeli nejrůznější geometrie, ale také s profilem zubu optimálním k použitému řetězu. Jedině tak je zaručen spolehlivý provoz s nízkým opotřebením a nízkou hlučností. Používat lze řetězy různé konstrukce (například válečkové, pouzdrové nebo ozubené).

Spojky

Spojky SKF Flex kombinují vynikající tlumení vibrací a rázů s naprosto bezkonkurenční schopností vyrovnávat nesouososti, a tedy představují řešení s vynikajícím výkonem.