Toto je hlavním důvodem proč se stávají populárnější a preferovanejšie jako plechové a to i přesto, že jsou nákladnější.


A právě cena je jejich největším problémem protože bývá dvoj až trojnásobně vyšší než v případě plechových disků. Pokud se však trochu vynasnažíme určitě najdete i takové hliníkové disky, jejichž cena je dostupnější. Nejsou až tak rozšířené neboť jejich většinou vyrábějí méně známí výrobci. Jejich nižší cena může být způsobena i tím, že jejich kvalita není na tak vysoké úrovni jako alu disky z vysokými cenami, což je přirozené.


Toto jsou všechno obecné informace, na jejichž základě si asi jen těžko dovedete představit, jaké cena disků je vysoká a jaká nízká. Proto abychom byli konkrétnější uvediema příklad. Alu kola si můžeme koupit i za 130 EUR a budou opravdu pěkné, ale je to drahé. Když myslíme na levné hliníkové disky, myslíme tím ceny kolem 50 až 60 EUR.


Musíme však počítat s tím, že cena aluminiových disků závisí i na jejich velikosti. Čím má disk větší průměr, tím je alu disk dražší a čím je průměr disku menší, tím klesá i jeho cena.