Prvotřídní kvalitu použitých materiálů, dokonalou konstrukci a další výhody spojené s originálními ložisky dokáže zajistit pouze certifikace prodejce ložisek.

Mezi přední prodejce ložisek na území České republiky se řadí firma Arkov, spol. s r.o., která disponuje bohatým sortimentem ložisek od již výše zmíněných značek. Nabízí ložiska různých typů, provedení a velikostí. Kromě samotných ložisek můžete v její nabídce vybírat i z dalších strojních součástí.

Ložiska ve dvou základní kategoriích

Arkov nabízí ložiska ve dvou základní kategoriích. První skupinu představují ložiska na běžné použití - vyhledávaná, hojně prodávána s širokými možnostmi uplatnění - druhou pak speciální ložiska, která nachází své využití ve specifických zařízeních. Hlavní sortiment tak tvoří vysoce kvalitní kuličková, jehlová, kloubová, kluzná, kuželíková, soudečková a válečková ložiska té nejvyšší kvality od výrobců SKF, ZKL, KINEX, INA, FAG, TIMKEN a TORRIGON. V nabídce nechybí ani speciální ložisko CARB vyráběné společností SKF.

Ložisko CARB se označuje za revoluční typ. Toto ložisko je naklopitelné, disponuje extrémně vysokou radiální únosností, zvyšuje spolehlivost a snižuje spotřebu energie.

Nejběžnější a nejvyhledávanější typ mezi ložisky představují kuličková ložiska, která dokáží pracovat i při vysokých otáčkách.

Kuličková ložiska vynikají snadnou údržbou, spolehlivostí a jednoduchou konstrukcí. V nabídce společnosti Arkov můžete vybírat z jednořadých kuličkových ložisek i dvouřadých kuličkových ložisek.

Pro všechny zákazníky jsou dále připravena speciální naklápěcí kuličková ložiska vyvinutá společností SKF v roce 1907.